piatok 17. júla 2015

Zavírený systém od Adware, Bootware...? Všade samé reklamy?! Tu je riešenie!

Po určitom čase používania systému hlavne pri surfovaní po internetu si zbierame aj nechcený materiál o ktorom ani nemusíme vedieť. Typickým príkladom sú rôzne toolbary, optimizery, a urýchľovače sťahovania... Podobný balast sa poväčšina spúšťa spolu s windowsom a teda krásne nám spomalí celý chod systému. nehovoriac o bitcoin mineroch, ktorý využívjú približne 25-50% systémovýhc prostriedkov a vy o tom ani nemáte potuchy. Prejaví sa to hlavn na spomalenej práce systému.

Ako teda vyriešime problém so zvíreným systémom od všelijakých nechcených aplikácií? Jednoducho! Využijeme úžasne jednoduchý program na túto prácu určený.


Typický príklad čo znamená mať kopu toolbarov :D Potom sa užívateľ čuduje, že mu systém už nebeží tak ako predtým. Často sa stáva, že ihneď po štarte systému sa spúšťajú aj rôzne "urýchľovače" systému, ktoré ale spôsobujú pravý opak. Dávajte si pozor čo sťahujete a aké stránky navštevujete.
Ak sťahujete hudbu, filmy a pod. dávajte si pozor až nestiahnete namiesto mp3 súboru napríklad .exe spúšťací súbor, aktuálne ej to dosť častá preferovaná metóda šírenia programov určených na šírenie reklamy. Pri sťahovaní musíte byť obzvlášť pozorný a radšej si overiť či sa nejedná o podvodnú stránku, vytvorenú len za účelom aby si si stiahni ich "download manager" pre danú hudbu alebo film.

AdwCleaner - vyčistite si systém zdarma!

Úžasný nástroj na kompletné vyčistenie počítača od nechcených aplikácií bootware, adware, bitcoin miner a ním podobné "odpady".

Stiahnuť AdwCleaner
Stiahnuť AdwCleaner Zdarma

Ako používať AdwCleaner?

Používanie tohto programu je veľmi jednoduché. PO stiahnutí stačí stiahnutý súbor len spustiť a následne dať Skenovať systém. Po skenovaní zvolíte Čistenie... po reštarte systému sa Vám pekne ukáže log, v ktorom sú zapísané všetky úpravy.

AdwCleaner
AdwCleaner okno programu

AdwCleaner log
Výstupná správa o čistení po reštarte

Bitdefender Adware Removal Tool

Bitdefender adware removal tool
Ďalší podobný program na čistenie systému od nechcených aplikácií. Funkciami je v podstate totožný s AdwCleaner no je lepšie si systém preskenovať aj týmto programom, keďže ich databázy sa líšia, zvýšite tým šancu na odhalenie aj skrytých hrozieb, ktoré predošlý program nemusel odhaliť. 

Program identifikuje a odstraňuje nežiaduce aplikácie ako je adware, škodlivé hijacked programy, otravné panely nástrojov a ďalšie doplnky prehliadača. Udržujte systém čistý, a zbavte sa programov, ktoré vám robia problémy. Nemusíte mať obavy, tento nástroj vymaže iba tie aplikácie, ktoré sú nechcené. Žiadna strata dôležitých dát tu nehrozí.

bitdefender adware removal tool download
Stiahnuť zdarma
 
bitdefender adware removal tool
Bitdefender Adware removal tool - okno programu
 

Ako často používať tieto programy?

Ak chcete udržať Váš systém v dobrej kondícií, doporučujem aspoň raz za mesiac preskenovať systém. Prípadne ak stahujete častejšie, vždy po stiahnutí podozrivej aplikácie, dať preveriť systém. Prevencia je v tomto prípade vhodná.

Stiahnuté skenerý nevymazujte, ale nechajte si ich ĺahko prístupné.